50 skoků ke štěstí

oblohaProč skoků? Protože mám za sebou projekt Absurdistán 2014 (50 týdnů= 50 témat) a některá témata mi spíš než krůčky připomínala onen skok důvěry v Indiana Jonesovi a poslední křížové výpravě. Na první pohled je před Vámi hluboká propast. Na druhý pohled je tam skrytá úzká cestička.

Nicméně to byla úžasná jízda (jak úžasná si můžete přečíst v článku Bylo to prostě úžasné…) a já jdu do toho zas. Čím víc spolujezdců budu mít, tím šťastnější budu 🙂 Jen si vzpomeňte, jak je člověku mnohem líp na cestě, když se neplahočí sám. A když může s ostatními sdílet své starosti i radosti. A radit si a inspirovat se. Přidáte se?

Loni jsem se na tuhle cestu vydala jako takový průkopník. Vůbec jsem netušila, jak to bude vypadat a co se bude dít. Ale bylo to super. Neuvěřitelné. Děly se věci, které jsem nečekala, dostávala jsem odpověď na otázky, které jsem si kladla, téma za tématem se mi zhmotňovala v životě – jako by se každý týden rozhodl nechat mě prožít přesně to, s čím jsem do něj vstupovala. Prapodivné. Jsem sama zvědavá, co se bude dít dál…
Byl to takový zážitek, že jsem si řekla, že i Vám umožním si tuto cestu projít – jenže tak, jak Vám samotným to bude vyhovovat. Každého totiž ten „Kámoš život“ povede jinými cestičkami. Stačí, když se jeho vedení otevře. Loni jste mohli na mém blogu Žít je umění  sledovat, která z 50 témat se mi postupně vynořovala… a jak se tady na Štěstí postupně zaplňuje jejich seznam odkazy na jednotlivé úvodní články.

Letos, kdy už je všech 50 témat zpracovaných (včetně reflexí toho, jak mi vstoupily do života), s nimi můžete pracovat sami. Připravila jsem pro Vás speciální pětistránkový PDF souhrn všech 50 témat Absurdistánu.

Můžete si ho stáhnout zde: ABSURDISTÁN.

Najdete tam obrázky, které symbolizují jednotlivá témata – stačí na ně kliknout a odkáží Vás na úvodní články, které se jim věnovaly. Dala jsem si tu práci – pro Vás, ale i pro sebe (největší hloupost je opakovat ty stejné chyby pořád dokola) – a všechny úvodní články jsem doplnila odkazy na nedělní shrnující články daného tématu. Můžete si díky nim vytvořit představu, jakými různými způsoby se téma týdne může ve Vašem životě během daného týdne projevit. Upozorňuji, že někdy to byla dost síla 🙂

A jak s oním PDF souborem pracovat? Stačí kliknout na obrázek a objeví se Vám úvodní článek daného tématu. Vybírat si je můžete  různými způsoby:

 • podobně jako já loni – tj. téma se vždy přihlásilo samo.
 • soubor si můžete vytisknout, podlepit nějakou tvrdou čtvrtkou, nastříhat a prostě si témata tahat jako se tahají třeba tarotové karty.
 • podobně jako já pravděpodobně letos  – asi je projdu v souladu s čínskou medicínou – v zimě projdu modrou vodu (témata odvahy), na jaře projdu zelené dřevo (témata trpělivosti a svobody) atd.

Na vytištěné verzi je pak možné témata – dlaždice, přes onu hlubokou propast, na které jste už skočili – přeškrtnout. A jen sledovat, jak před Vámi, dlaždici za dlaždicí, Kámoš život odvíjí příběh Vašeho života….

Když mi zanecháte pod jednotlivými články – ať již úvodními, nebo shrnujícími – komentář k tomu, jak se Vám daří a jak dané téma sami vnímáte, uděláte mi (a vsadím se že i spoustě dalších lidí) velkou radost. Není totiž nad to inspirovat se druhými. Čím víc životů, tím víc náhledů.

Tak s chutí do toho! Já začínám 12.1. 2015! Co Vy??

 

 

 

Reklamy
komentářů 8

8 thoughts on “50 skoků ke štěstí

 1. Pingback: Jak si v roce 2015 doskákat aspoň kousíček blíž ke štěstí (Absurdistán 2015) | Žít je umění

 2. Pingback: Svět je jiný! | Žít je umění

 3. Pingback: Proč je společnost v krizi a 5 kroků, jak tuhle absurdní hru změnit | Žít je umění

 4. Pingback: Co je vůbec skutečné??? | Žít je umění

 5. Pingback: 29. Jak kůl v plotě… (Absurdistán 2014) | Žít je umění

 6. Pingback: Proč je společnost v krizi a 5 kroků, jak tuhle absurdní hru změnit (Návraty) | Žít je umění – ENjoy!

 7. Pingback: Jak se sebedůvěrou a bez zábran projevit sám sebe?? - Život bez hranic

 8. Pingback: Návraty – Proč je společnost v krizi a 5 kroků, jak tuhle absurdní hru změnit | Žít je umění

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

%d bloggers like this: